Čím se zabýváme?
Čistíme studny kopané, skružené i roubené z kamene a to do hloubky 25m i více.

Kde působíme?
Jsme studnařská firma s dlouholetou praxí, která působí především ve středních Čechách.

Proč vyčistit studnu?
Odborníci se Státního zdravotního ústavu ČR doporučují čistit studnu jednou za 3 - 5 let. Ve vaší studni dochází k přírodnímu znečištění (spadaným listím, hlínou, hmyzem, pylem), které zde při dlouhodobém nečištění studny hnije a voda se stává závadná, kalná, někdy dokonce i páchnoucí. 90% studní v ČR je závadných z hlediska senzorických vlastností (barva, chuť, pach). Velkou zátěž představují především také geologické změny v podloží a nevhodné prostředí. Velmi nežádoucí jsou hlavně chemické a organické sloučeniny, které se přirozeně dostávají do vaší studny především vsakováním povrchových vod.

Jak probíhá čištění?
Studna se nejprve vyčerpá. Během čerpání provádíme mytí stěn. Poté probíhá vybírání nánosů ze dna a spárování skruží do hloubky 2,5 m od úrovně terénu. Zaspárovní je nutné k zabránění pronikání povrchové vody stékající do studny během dešťů, tání sněhu apod. Dále se prování nátěr stěn cementovým mlékem. Během těchto prací se čerpá voda do úplného vyčištění pramene. Nakonec se provádí desinfekce.

Jaká je cena prováděných prací?
Ceny se tvoří dohodou, přičemž se odvíjí zejména podle hloubky a průměru studně, dále od výše nánosu na dně, skutečnosti zda je studna skružená nebo roubená a zda je nutné studnu vyspárovat.Miloslav Vosecký
Masarykova 385, 282 01 Český Brod
Velim, U Hřiště 410
Tel.: 321 763 396, 607 803 310

Copyright © 2011 | studny-vosecky.cz | All rights reserved | Vytvořil Matas Kolín